Waleczny eConsulting pokonuje zespół Vesta 3:0

17 października 2019

Tuż przed pierwszym gwizdkiem meczu eConsulting - Vesta nie spodziewaliśmy się, że może w nim dojść do takiej niespodzianki🙈. Działacze w zakresie IT pokazali klasę i rozbili rywali. W drużynie Vesty emocje wzięły górę❗...

Podopieczni Sławka Kwiatkowskiego swój styl gry narzucili przeciwnikom już w pierwszych akcjach spotkania. Łukasz Twardowski i Jacek Smoliński byli nie do zatrzymania na siatce. Wykorzystywali kolejne kontry i budowali przewagę swojego zespołu. Atak Vesty „ciągnął” natomiast Marcin Szura, wspomagany przez Rafała Batorowicza. Bohaterska postawa tej pary nie wystarczyła jednak na silny eConsulting. Logistykom nie pomogły "słowne mobilizacje" i przegrali; 20:25.

Drugi set był jeszcze bardziej wyrównany. Dzięki sprytnym zagraniom na siatce Pawła Hajkowskiego i mocnym atakom Twardowskiego Biało - Granatowi wyszli na prowadzenie. Gracze Vesta zabrali się za odrabianie strat. Powoli zdobywali tylko pojedyncze punkty. Nie byli w stanie doprowadzić do remisu. Podcięło Im to skrzydła, a w dalszej fazie seta na boisku oglądać można było teatr tylko jednego aktora. Jednak końcówka zaskoczyła wszystkich! Cóż to były za emocje 😀.  Podopieczni Kwiatkowskiego przechylili tę partię na swoją korzyść; 26;24.

Vesta nie poddała się. Wyciągnęła wnioski z porażek w dwóch poprzednich partiach i heroicznie walczyła o jeden punkt do ligowej tabeli. W trzeciej odsłonie meczu próbowała nawiązać z eConsulting wyrównaną walkę. Jednak Gracze w Biało - Granatowych strojach nie pozwolili sobie na choćby najmniejszy błąd i przypisali sobie zwycięstwo 3:0.