Waleczny NCBiR pokonuje zespół ANDRA 3:0

16 maja 2018

Tuż przed pierwszym gwizdkiem meczu Andra - NCBiR nie spodziewaliśmy się, że może w nim dojść do takiej niespodzianki. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pokazało klasę i rozbiło rywali.

„Naukowcy” swój styl gry narzucili przeciwnikom już w pierwszych akcjach spotkania. Zbigniew Martyński i Szymon Zagrodzki byli nie do zatrzymania na siatce. Wykorzystywali kolejne kontry i budowali przewagę swojego zespołu. Atak Andry „ciągnął” natomiast Łukasz Komorowski wspomagany przez Piotra Lechowicza. Bohaterska postawa tej pary nie wystarczyła jednak na silny NCBiR. Teleinformatykom nie pomogły słowne mobilizacje i  nieznacznie przegrali; 23:25.

Drugi set był mniej wyrównany. Dzięki sprytnym zagraniom na siatce Piotra Strelczuka i mocnym atakom Martyńskiego Narodowe Centrum Badań i rozwoju wyszło na prowadzenie 9:2. Gracze Andra zabrali się za odrabianie strat. Powoli zdobywali tylko pojedyncze punkty. Nie byli w stanie doprowadzić do remisu. Podcięło im to skrzydła, a w dalszej fazie seta na boisku oglądać można było teatr tylko jednego aktora. Podopieczni Macieja Malskiego kontrolowali grę i zakończyli tę partię na swoją korzyść; 25:12.

Andra nie poddała się. Wyciągnęła wnioski z porażek w dwóch poprzednich partiach i heroicznie walczyła o jeden punkt do ligowej tabeli. W trzeciej odsłonie meczu próbowała nawiązać z NCBiR wyrównaną walkę. Jednak Gracze w czerwonych strojach nie pozwolili sobie na choćby najmniejszy błąd i  przypisali sobie zwycięstwo 3:0.