Zwycięska ANDRA! NCBiR z jednym puntem.

7 marca 2018

We wtorkowy wieczór doszło do bardzo ciekawego meczu. W Arenie Ursynów zmierzyły się ze sobą drużyny NCBiR i Andra. Po zaciętym i emocjonującym pojedynku lepsi okazali się reprezentanci Adama Bali, którzy wygrali 2:1.

Naukowcy bardzo dobrze weszli w mecz. Przy zagrywkach w wykonaniu Andrzeja Kaznowskiego prowadzili 6:0. Teleinformatycy od razu odpowiedzieli: dzięki trudnym zagrywkom z wyskoku Piotra Lechowicza zdobyli dwa cenne oczka. Walka trwała dalej i doprowadzili do remisu 12:12. Wówczas znów znać o sobie dał Kaznowski. Jego kolejne udane zagrywki dały ekipie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju czteropunktową przewagę; 16:12. Wspomniany już Lechowicz także był tego wieczoru niezastąpiony na zagrywce. Andra odrobiła straty i przy błędzie Marcina Śmiałka wygrała pierwszy set 25:22.

Podrażnieni gracze NCBiR drugiego seta rozpoczęli od mocnego uderzenia. Dzięki kontrom Zbigniewa Martyńskiego i Andrzeja Kaznowskiego wyszli na prowadzenie 6:0. Zawodnicy Andra poprosili o czas przy 0:4, ale nie na wiele się to zdało. Po powrocie na boisko Naukowcy trzymali Przeciwników na dystans. Kaznowski, Martyński, Śmiałek i spółka grali tak, jak sobie założyli: spokojnie i cierpliwie; z 4,5 punktową przewagą. Teleinformatycy jeszcze raz poderwali się do walki i wygrali dwie akcje z rzędu, ale nic więcej nie byli w stanie zdziałać. Seta kilkadziesiąt sekund później efektownymi zagraniami zakończyli Naukowcy.

Ostatnia odsłona spotkania to już rozluźnienie Zawodników Maćka Malskiego i pełna mobilizacja Andra! Teleinformatycy utrzymali koncentracje i pewnie wygrali seta prowadząc w pewnym momencie nawet 9pkt (18:9). Skutecznym atakiem spotkanie to zakończył Adam Bala.