Aktualności siatkarskie

Aktualności siatkarskie – co nowego w świecie siatki?

Transfery bomba w PlusLidze

Ostatnie tygodnie w polskiej PlusLidze były wyjątkowo gorące. Głównym powodem są spektakularne transfery, które zelektryzowały fanów siatkówki w całym kraju. Przede wszystkim warte odnotowania jest przejście Bartosza Kureka, złotego medalisty Mistrzostw Świata z 2018 roku, do Skry Bełchatów. Kurek, który do tej pory występował w drużynie z zagranicy, powraca na polskie parkiety, co bez wątpienia wpłynie na jeszcze większe zainteresowanie ligą. Ale to nie jedyna bomba transferowa. Zawodnik o ogromnym doświadczeniu, Piotr Nowakowski, postanowił dołączyć do drużyny ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Zmiany te przewidują niezwykle zaciętą rywalizację w nadchodzącym sezonie PlusLigi.

Reprezentacja Polski przygotowuje się do kolejnych wyzwań

Po udanym występie naszej reprezentacji na ostatnich mistrzostwach Europy, gdzie Polacy zdobyli srebro, czas na nowe wyzwania. W najbliższym czasie czeka nas udział w Lidze Narodów, a także kwalifikacje do Mistrzostw Świata. Trener Vital Heynen intensywnie pracuje z drużyną, dokonując pewnych rotacji w składzie i dając szansę młodym zawodnikom. Wśród nich na uwagę zasługuje Jakub Kochanowski, który swoją postawą podczas ostatnich rozgrywek udowodnił, że zasługuje na miejsce w pierwszym składzie. Kolejne miesiące będą pełne emocji, a kibice z niecierpliwością oczekują na pierwszy gwizdek sędziego.

Siatkówka kobiet – nowa era w Polsce?

W ostatnich latach siatkówka kobiet w Polsce przechodzi prawdziwą rewolucję. Zdecydowanie poprawił się poziom ligi, a nasze reprezentantki coraz śmielej walczą na międzynarodowej arenie. Wielką nadzieją jest drużyna Chemika Police, która w Lidze Mistrzyń walczyła do ostatniego gwizdka, pokazując, że polska siatkówka kobiet ma ogromny potencjał. Kluczową postacią w drużynie jest Malwina Smarzek-Godek, która z meczu na mecz potwierdza swoją klasę. To również wielka nadzieja reprezentacji Polski na najbliższe lata. Z uwagą obserwujemy rozwój naszych zawodniczek i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy na międzynarodowej scenie.